تبلیغات
وبلاگ گرافیکی امیر مهدی غلامی - مطالب اسفند 1395
29 اسفند 95  ساعت 08 و 44 دقیقه و 29 ثانیه    ویرایش: 29 اسفند 95 ساعت 08 و 45 دقیقه و 14 ثانیه
در روزی که بغیر از دو سه مسوول شهری،

 دیگر مدیران و روسای شهر حضور نداشتند


مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله مولانا بروجردی

با حضور علاقمندان ایشان برگزار شد


   


نظرات()  
29 اسفند 95  ساعت 08 و 42 دقیقه و 14 ثانیه    ویرایش: 29 اسفند 95 ساعت 08 و 44 دقیقه و 12 ثانیه
با حضور حاج عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد


و میهمانان کشوری و استانی، کلنگ طرح توسعه بیمارستان تامین اجتماعی بروجرد ( کوثر) با هزینه 40 میلیارد تومان بر زمین زده شد....


ادامه تصاویر و خبر تکمیلی در پست های بعدی.....


   


نظرات()  
26 اسفند 95  ساعت 23 و 27 دقیقه و 02 ثانیه    ویرایش: 26 اسفند 95 ساعت 23 و 35 دقیقه و 17 ثانیه


صداوسیمای 95، نامحبوب مثل سال‌های قبل

 

عصر ایران؛ مصطفی داننده- سال 95 به آخرین روزهای خود رسیده است. صداوسیما اما همچون سال‌های اخیر همچنان مورد انتقاد جامعه ایرانی است. در اصل یک صدو پنجاهم قانون اساسی آمده است« در صدا و سیمای‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏، آزادی‏ بیان‏ و نشر افکار با رعایت‏ موازین‏ اسلامی‏ و مصالح‏ کشور باید تأمین‏ گردد.» بر اساس همین اصل بسیاری از افرادی حقیقی و حقوقی اعتقاد دارند که رسانه ملی به هیچکدام یک از این شرایط عمل نمی‌کند و تبدیل به رسانه گروه خاصی شده است.
با توجه به جایگاه فراجناحی صداوسیما در ساختار قانون اساسی ایران، این نهاد باید به گونه‌ای رفتار کند که تمام مردم از عملکرد و رفتار آن احساس رضایت کنند و به این فکر نکنند رسانه‌ای که باید نظرات آنها را منعکس کند تبدیل به تریبون عده‌ای یا یک جریان خاص شده است.

رفتار و عملکرد صداوسیما اما در سال‌های اخیر به ویژه بعد از انتخابات سال 88، انتقادهای بسیاری را به همراه داشت و کار به جایی رسید که حتی برخی از مردم اعلام کردند که به صداوسیما اعتماد ندارند و آن را رسانه ملی نمی‌دانند و سیاسیون نیز به بهانه از بین رفتن منافع سیاسی خود، صداوسیما را یک رسانه جناحی می‌دانند.

بسیاری از رفتارهای سیاسی صداوسیما در این سال‌ها فقط به سمت یک جریان خاص بوده است. جریانی که این روزها شبکه‌ای به نام افق دارد که در آن بنا بر استدلال‌های شخصی و جناحی همه را نقد می‌کنند بدون اینکه تلاش کنند واقعیت جامعه را نشان دهند.

صداوسیما در حالی که سال‌ها هاشمی رفسنجانی را بایکوت خبری و تصویری کرده بود. بعد از درگذشت او اکثر زمان خود را به هاشمی و تلاش‌های او برای انقلاب اختصاص داد. رفتاری که باعث شد مردم بگویند در صداوسیما فقط پهلوان مرده را عشق است.

صداوسیما در ماجرای توافق هسته‌ای نتوانست رضایت مردم را جلب کند. صداوسیما بدون کم ترین توجه به دستاوردهای ایران، از امتیازهایی که ایران به طرف مقابل داده بود سخن گفت و همین استراتژی باعث شد تا صدای دولت و طرفداران آن از نحوه رفتار صداوسیما به آسمان برود.

صداوسیما در حالی که در زمان دولت قبل در برابر بسیاری از کاستی‌ها سکوت کرده بود. این روزها تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا نشان دهد اوضاع اقتصادی کشور خوب نیست. مردم از خود می‌پرسند صداوسیما در آن 8 سال کجا بود و چه می‌کرد؟

رسانه ملی نه تنها در زمینه سیاسی بلکه در زمینه فرهنگی نیز با علاقه‌ها و سلیقه‌های غالب مردم فاصله‌های زیادی دارد. در زمان‌های نه چندان دور، شبکه های ماهواره‌ای برای عقب نماندن از صداوسیما سعی می‌کردند با ارائه برنامه‌های جذاب، گوی سبقت را از صداوسیما بربایند. شبکه‌های ماهواره‌ای با هزینه‌ و تولید برنامه‌های متنوع توانستند به راحتی صداوسیما را جای بگذارند و به خانه‌های مردم نفوذ کنند تا جایی که امروزه بسیاری از زنان خانه‌دار، ساعت برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای را بهتر از ساعت برنامه‌های صداوسیما بلد هستند!

ضعف صداوسیما به حدی است که شبکه‌های ماهواره‌ای نیز دیگر دست از تلاش بیشتر کشیده‌اند و با پخش سریال‌های کم کیفیت کره‌ای و ترکیه‌ای با دوبله‌های مبتدی و ضعیف، صداوسیما را از سکه انداخته‌اند.

صداوسیما نه تنها قافیه را به رقیب واگذار کرده بلکه خود به کپی کننده برنامه‌های ماهواره‌ای تبدیل شده است. چرا که این روزها می‌شود در صداوسیما تقلید از تبلیغات، سریال‌ها، مسابقات و حتی پوشش برنامه‌های سیاسی از شبکه‌های ماهواره‌ای را مشاهده کرد. آیا جام جم نشینان برای جبران اشتباهات خود تصمیم گرفته اند که خود را شبیه شبکه‌های آن سوی آب کنند؟ اگر چنین باشد بزرگ ترین اشتباه تاریخی را مرتکب می شوند.

مردم از خود می پرسند چرا باید هزار و چهار صد میلیون تومان از بودجه عمومی که بخشی از آن از مالیات تامین می شود صرف ناکارآمدی و تورم نیروی سازمانی شود که همه افکار و عقاید ایرانیان را باز نمی تاباند.

این واقعیت قابل انکار نیست که بسیاری از مردم از عملکرد صداوسیما راضی نیستند اما این ناخرسندی انگار تاثیری بر رفتار مدیران این سازمان نداشته است و آنان همچنان رفتاری برخلاف نظر غالب مردم دارند. رفتاری که بیانگر مدیران یک رسانه «ملی» نیست و بیشتر به رفتار مدیر مسئول یک رسانه حزبی شبیه است

   


نظرات()  
26 اسفند 95  ساعت 23 و 24 دقیقه و 53 ثانیه    ویرایش: 26 اسفند 95 ساعت 23 و 26 دقیقه و 59 ثانیه

حادثه رانندگی در محور بروجرد اراک

یک کشته و سه مجروح برجای گذاشت

 

 

سرگرد عبدالرحمن حقیقی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه در محور بروجرد به اراک نرسیده به پل سفید رخ داد.
به گفته وی کارشناس تصادفات پلیس راه بروجرد علت حادثه بی احتیاطی راننده پژو 206 در تجاوز به چپ گزارش کرده است.
فرمانده انتظامی بروجرد اظهار کرد: با توجه به آغاز سفرهای نوروزی از رانندگان تقاضا داریم که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و در برقراری سفری ایمن برای خود و دیگران با پلیس مشارکت کنند.

   


نظرات()  
26 اسفند 95  ساعت 23 و 22 دقیقه و 47 ثانیه    ویرایش: 26 اسفند 95 ساعت 23 و 24 دقیقه و 51 ثانیه

برای دومین بار بروجرد لرزید...!!!

 

 

   به گزارش وبلاگ امیرمهدی غلامی ، عصر امروز زلزله‌ای به قدرت 3.4 ریشتر بروجرد را لرزاند.

بنا بر این گزارش، این زلزله در منطقه چالانچولان در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده که طی آن مناطق اطراف و شهرستان بروجرد نیز به لرزه درآمده است.

لازم به ذکر است این زلزله خسارتی دربر نداشته است.

   


نظرات()  
26 اسفند 95  ساعت 23 و 14 دقیقه و 24 ثانیه    ویرایش: 26 اسفند 95 ساعت 23 و 21 دقیقه و 40 ثانیه


عکس هایی از طبیعت زیبای روستای گندلگیلان بروجرد

ادامه مطلب   


نظرات()  
25 اسفند 95  ساعت 22 و 59 دقیقه و 41 ثانیه    ویرایش: 25 اسفند 95 ساعت 23 و 05 دقیقه و 49 ثانیه

فهرست تیم ملی اعلام شد

 

 

سرمربی تیم ملی ایران فهرست بازیکنان دعوت شده به اردوی آمادگی تیم ملی را اعلام کرد.

به گزارش عصرایران ، کارلوس کی روش فهرست 19 نفره ای از بازیکنان تیم ملی را برای اردوی 26 تا 28 تیم ملی دعوت کرد. بازیکنانی که باید پنج شنبه خودشان را در هتل آزادی به کی روش معرفی کنند. این بازیکنان به شرح زیر هستند.

محمدرضا اخباری، علیرضا بیرانوند، محمد رشید مظاهری، رامین رضاییان، وریا غفوری، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، محمد انصاری، مسعود ابراهیم‌زاده، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، عزت‌الله پورقاز، مهدی ترابی، مرتضی تبریزی، ساسان انصاری، احسان پهلوان، مهدی طارمی و وحید امیری.


ماشالله به پرسپلیس

   


نظرات()  
25 اسفند 95  ساعت 22 و 50 دقیقه و 35 ثانیه    ویرایش: 25 اسفند 95 ساعت 22 و 53 دقیقه و 37 ثانیه

دفترچه بیمه تامین اجتماعی حذف شد

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، بیمه شدگان تامین اجتماعی از این پس در تمام مراکز درمانی و بیمارستانی این سازمان بدون در دست داشتن دفترچه درمانی و تنها با ارائه کارت ملی می توانند خدمات، دریافت کنند.
همچنین دیگر نیازی به داشتن دفترچه برای نسخه نویسی پزشکان نیست چون این خدمات به صورت الکترونیکی به بیماران ارائه می شود و پزشکان نیز نسخه الکترونیکی برای بیماران تجویز می کنند.
برای حذف دفترچه ها در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی زیرساخت های لازم فراهم شده است و به همین منظور همه حدود 42 میلیون بیمه شده سازمان تامین اجتماعی دارای پرونده الکترونیکی هستند.

پروژه حذف دفترچه ها در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی از حدود 2 سال گذشته کلید خورد و برای نخستین بار در یزد و آن هم برای بیماران خاص در آبان 94 آغاز شد.
به همین منظور در سال 95 هم برنامه ریزی برای حذف این دفترچه ها در تمام مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی با تامین زیرساخت ها انجام و امروز جشن آن هم برگزار شد.
از این پس بیمه شدگان و مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی می توانند تنها با استفاده از کد ملی در تمامی مراکز ملکی این سازمان خدمات درمانی دریافت کنند.
در این مراسم که در بیمارستان شهید معیری برگزار شد؛ سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین رییس و اعضا کمیسون بهداشت مجلس حضور داشتند.


حذف دفترچه بیمه اقدام بزرگ تامین اجتماعی
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت : حذف دفترچه بیمه درمانی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی به عنوان اقدامی بزرگ و ارزشمند از سوی این سازمان است.
مسعود پزشکیان امروز در مراسم جشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی در بیمارستان دکتر شهید معیری با بیان اینکه نبود داده و اطلاعات در کشور یکی از مشکلات بزرگ است افزود: با داشتن داده ها و اطلاعات متمرکز، هر تخلفی را می توان شناسایی کرد و هر کسی که خدمت نگرفته یا گرفته قابل شناسایی است.
پزشکیان تاکید کرد: این سیستم باید نگاهش به گیرنده خدمت باشد و زمان دسترسی به خدمت مشخص باشد.
وی با بیان اینکه اگر داده ها تکمیل شود دیگر جلوی رشوه و زیرمیزی گرفته می شود گفت: بخشی از مشکلات مردم نیز حل خواهد شد؛ چرا که داده و اطلاعات، مسایل را شفاف می کند.
جشن حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی امروز در بیمارستان شهید دکتر معیری برگزار شد.
بیمه شدگان تامین اجتماعی از این پس در تمام مراکز درمانی و بیمارستانی این سازمان، بدون در دست داشتن دفترچه درمانی و فقط با یک کارت ملی می توانند خدمات دریافت کنند.
همچنین دیگر نیازی به داشتن دفترچه برای نسخه نویسی پزشکان نیست چون این خدمات به صورت الکترونیکی به بیماران ارائه می شود و پزشکان نیز نسخه الکترونیکی برای بیماران تجویز می کنند.

خبر تکمیل می شود...

   


نظرات()  
25 اسفند 95  ساعت 22 و 43 دقیقه و 12 ثانیه    ویرایش: 25 اسفند 95 ساعت 22 و 44 دقیقه و 13 ثانیه

نتایج سرشماری سال 1395 اعلام شد

جمعیت بروجرد 326452 نفر

 
 
 
 

 
نتایج کلی سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 توسط مرکز آمار ایران اعلام و لرستان به عنوان شانزدهمین استان کشور شناخته شد.
به گزارش اختصاصی پایگاه خبری یافته، برابر نتایج کلی سرشماری نفوس و مسکن سال 1395، استان لرستان با یک‌میلیون و 760 هزار و 649 نفر به عنوان شانزدهمین استان کشور اعلام شد.
بر اساس این گزارش از مجموع جمعیت لرستان، تعداد 892 هزار و 889 نفر مرد و 867 هزار و 760 نفر زن هستند که در قالب 509 هزار و 25 خانوار زندگی می‌کنند.
در استان لرستان، خرم‌آباد با 506 هزار و 471 نفر پرجمعیت‌ترین شهر استان است و شهرهای بروجرد با 326 هزار و 452 نفر و دورود با 174 هزار و 508 نفر در دوم و سوم هستند.
در این آمارگیری شهر رومشگان با 39 هزار و 58 نفر کم‌جمعیت‌ترین شهر استان است.


اعلام نتایج سرشماری سال 1395

در بین استان‌های کشور نیز استان لرستان با یک‌میلیون و 760 هزار و 649 نفر به‌عنوان شانزدهمین استان کشور اعلام شد؛ این در حالی است که استان تهران 13 میلیون و 267 هزار و 637 نفر پرجمعیت‌ترین استان در کشور است؛ استان خراسان رضوی با 6 میلیون و 434 هزار و 501 نفر و استان اصفهان با 5 میلیون و 120 هزار و 850 نفر دوم و سوم هستند.
در این آمارگیری استان ایلام با 580 هزار و 158 نفر کم‌جمعیت‌ترین استان در کشور است.سایر آمار استخراج‌شده عبارت است از:

کل جمعیت کشور در سال ١٣٩٥ به ٧٩ میلیون و ٩٢٦ هزار و ٢٧٠ رسید که نسبت به سال ١٣٩٠ نزدیک به ٤ میلیون و ٧٧٦ هزار نفر افزایش یافته است.

تعداد خانوار ایرانی در سال ١٣٩٥ به ٢٤ میلیون و ١٩٦ هزار و ٣٥ رسیده است که نسبت به سال ١٣٩٠، ٣ میلیون خانوار افزایش یافته است.

تعداد خانوار شهری در سال ١٣٩٥ معادل ١٨ میلیون و ١٢٥ هزار خانوار بوده که نسبت به سال ١٣٩٠ به‌اندازه دو میلیون و ٦٩٨ هزار و ٦٤٠ خانوار افزایش یافته است.

در سال ۱۳۹۵، ۴۰ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۴۴۲ مرد در کشور زندگی کرده‌اند که دو میلیون و ۵۹۲ هزار و ۷۷۳ نفر نسبت به سال ۱۳۹۰ افزایش یافته است.

تعداد زنان در سال ۱۳۹۵ معادل ۳۹ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۸۲۸ نفر بوده‌اند که نسبت به سال ۱۳۹۰، ۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۸۲۸ نفر افزایش یافته‌اند.

نسبت جنسی در سال ١٣٩٥ به ١٠٣ رسیده و یک درصد از سال ١٣٩٠ افزایش یافته است.

جمعیت ساکن در نقاط شهری از سال ١٣٩٥ معادل ٥٩ میلیون و ١٤٦ هزار و ٨٤٧ نفر بوده است که نسبت به سال ١٣٩٠ معادل ٥ میلیون و ٥٠٠ هزار و ١٨٦ نفر افزایش یافته است.

جمعیت ساکن در نقاط روستایی ولی با کاهش محسوسی رو به رو بوده است. در سال ١٣٩٥ معادل ٢٠ میلیون و ٧٣٠ هزار و ٦٢٥ نفر ساکن در روستاها بوده‌اند که نسبت به سال ١٣٩٠ معادل ٧٧٢ هزار و ٣٨٣ نفر کاهش یافته است.

نسبت روستانشینی جمعیت در سال ١٣٩٥ معادل ٢٥.٩ درصد رسیده است که منفی ٢.٧ درصد نسبت به سال ١٣٩٠ کاهش یافته است.

نرخ رشد جمعیت در سال ١٣٩٥ به ١.٢٤ درصد رسیده که نسبت به سال ١٣٩٥ صفر درصد افزایش داشته است. 

   


نظرات()  
23 اسفند 95  ساعت 22 و 49 دقیقه و 55 ثانیه    ویرایش: 23 اسفند 95 ساعت 22 و 51 دقیقه و 41 ثانیه


الف/

شرایط پیش ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهردردفاتر پیشخوان دولت، در بخشنامه ستاد انتخابات کشور اعلام شد.

به گزارش ایرنا، سیدرمضان شجاعی کیاسری رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور اظهارداشت: بخشنامه ای که دقایقی قبل از سوی دبیرستاد انتخابات کشور به استانداری های سراسر کشور ابلاغ و شرایط پیش ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در دفاتر پیشخوان دولت، دربخشنامه ستاد انتخابات کشور تشریح شد.

در این بخشنامه که به روسای ستاد انتخابات استانهای سراسر کشور ابلاغ شده آمده است:

به منظور تسهیل فرآیند ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و در اجرای مصوبه ستاد انتخابات کشور اعلام می دارد کلیه داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر از روز سه شنبه 24 اسفندماه 95 می توانند با در دست داشتن مدارک ذیل به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و نسبت به پیش ثبت نام اقدام بعمل آورده و با در دست داشتن رسید پیش ثبت نام و شماره پیگیری و اصل مدارک زیر از روز 30 اسفندماه 95 تا 6 فروردین ماه سال 96 برای تکمیل ثبت نام به فرمانداری های کشور مراجعه کنند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: بنا برتصریح بخشنامه انجام پیش ثبت نام اختیاری بوده و به منظور تسهیل در ثبت نام پیش بینی شده است و در صورتی که داوطلب تمایلی به پیش ثبت نام نداشته باشد در زمان مقرر می تواند برای ثبت نام مستقیماً به فرمانداری ها و بخشداری ها مراجعه کند.

بنا بر مفاد این بخشنامه، مدارک لازم جهت پیش ثبت نام داوطلبان در دفاتر پیشخوان از این قرار است:

1-ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی

2-یک قطعه عکس 4*3 جدید

3-ارائه اصل مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شوراهای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت

4-دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برا ی داوطلبان روستاهای تا 200 خانوار جمعیت و ارائه مدرک تحصیلی دیپلم برای داوطلبان روستاهای بالای دویست خانوار جمعیت

5-ارائه اصل کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدرک معتبر دال بر روشن بودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان

6-ارائه اصل گواهی قبول استعفا برای دارندگان مشاغل موضوع ماده 28 قانون انتخابات شوراها

7-ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه

8-ایثارگران (آزاده – جانباز – فرزند شهید ) در صورت تمایل می توانند مدارک مربوطه را ارائه کنند.

   


نظرات()  
23 اسفند 95  ساعت 20 و 43 دقیقه و 37 ثانیه    ویرایش: 23 اسفند 95 ساعت 20 و 44 دقیقه و 40 ثانیه

مقدمه

مجید قاسمی: همواره منش و روش انسان‌های بزرگ و تاثیرگذار تاریخ محل بحث و نظر بوده و هست.  گاه آنان را در حد یک قدیس بالا می‌برند و گاه تا پایین‌ترین درجات انسانیت بی‌ارزش می‌شمارند.  سیدجمال‌الدین اسدآبادی هم از این قاعده مستثنا نیست. او نیز بسان دیگر رجال نامور تاریخ همواره سوژه‌ای قابل اعتنا برای صاحبنظران و پژوهشگران بوده و هست تا جایی که دیدگاه‌های متنوع، متفاوت و بعضا متناقضی در رابطه با آن مطرح شده است.  قلم‌هایی در ستایش از او نوشته‌اند و اساس نهضت‌های اسلامی معاصر را به او نسبت می‌دهند و در مقابل عده‌ای او را نفوذی انگلیس و تشکیلات ماسونی و نامسلمان متظاهر به اسلام می‌دانند.  نگارنده معتقد است طبیعت روش مبارزاتی سیدجمال‌الدین اسدآبادی اقتضای ابهام در شخصیت و افکار او را دارد و چه بسا بسیاری از سوالات و شبهات درباره او ناشی از رفتار و عملکرد خودش است.  با این وجود این امکان فراهم است که با نگاه به صفحات گویا و روشن از کتاب زندگانی او و با رجوع به دیدگاه متفکران معتمد اسلامی نظیر آیت‌الله خامنه‌ای و استاد شهید مرتضی مطهری تصویری واضح و نزدیک به حقیقت از این شخصیت مهم معاصر ارائه داد.  این نوشتار کوشیده با نگاهی مستند و اجمالی به چند بخش مهم از زندگانی او بازشناختی نو از او ارائه دهد تا شاید با ارائه تصویری درست از شخصیت، اندیشه و فعالیت‌های او به قدر وسع از ابهامات حول این شخصیت مهم معاصر بکاهد.
 زندگینامه
سیدجمال‌الدین اسدآبادی متولد سال1254ق در ده اسدآباد همدان است. در 10 سالگی به قزوین می‌رود و مشغول تحصیل علوم دینی می‌شود. 12 ساله است که لباس روحانیت می‌پوشد و در همان سال عازم عتبات می‌شود. به مدت 4 سال محضر شیخ اعظم انصاری را درک می‌کند. در 17 سالگی به هندوستان می‌رود و این نقطه آغاز مرحله‌ای جدید از حیات سیاسی و مبارزاتی او محسوب می‌شود. پس از آن، سفر به کشورهای مختلف را تجربه و در این بین 4 بار به ایران سفر می‌کند. استانبول ترکیه آخرین مقصد از زندگانی پرفراز و نشیب او است و به سال1314ق در این شهر از دنیا می‌رود.
نهضت فکری بازگشت به اسلام
پس از اینکه سیدجمال در ایران و بعد در نجف به طور نسبی به مبانی علوم مسلط می‌شود، بتدریج تفکراتی در ذهن او جوانه می‌زند که سرنوشت زندگانی او را تعیین و مسیر آینده او را جهت می‌دهد.  او در دورانی زیسته که جهان اسلام دچار یک عقب‌ماندگی چشمگیر فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بوده است.  ملت‌های مسلمان به ظاهر لباس اسلام بر تن دارند ولی در باطن تهی از معارف حقیقی اسلام هستند! اوضاع یکایک ممالک اسلامی از شمال آفریقا تا آسیای میانه در آن دوره گویای این گزاره است که جوامع مسلمان درگیر یک انحطاط فکری عمیق و عقب‌ماندگی مهلک سیاسی- اقتصادی بوده‌اند.  سیدجمال با درک درست از احوال امت اسلامی، پی به ریشه و عوامل وضع نابسامان موجود می‌برد و رسالت اولیه خویش را در آگاه‌سازی و روشنگری نسبت به راهکارها و راه‌حل‌های برون‌رفت از آن وضع می‌بیند.  اقدامات فرهنگی سید بیشتر به صورت شفاهی و خطابه بوده و در کنار آن از ظرفیت رسانه‌های مکتوب بیشترین استفاده را می‌برده است به گونه‌ای که هرجا فرصت و امکان می‌یافته مستقیما یا با واسطه اقدام به چاپ جریده‌ای می‌کرده که از جمله می‌توان شمس‌النهار، حبل‌المتین، معلم شفیق و از همه مهم‌تر عروه‌الوثقی را نام برد.  تاثیر اندیشه‌ها و مقالات سید در عروه‌الوثقی به گونه‌ای بوده است که قاطبه نخبگان مذهبی خود را مکلف به خوانش آن می‌کردند.  سیدجمال عمیقا به این گزاره باور داشت که دین اسلام به خودی خود توانایی و پتانسیل پاسخگویی به تمام نیاز‌های مردم مسلمان در همه زمان‌ها را دارد.  او می‌پنداشت تمام بدبختی‌های موجود آن زمان بر اثر فهم نادرست از اسلام راستین و به تبع آن عدم به کارگیری درست فرامین اسلامی است.  سیدجمال در زمان خود یگانه پرچمدار بازگشت به اسلام ناب بود و شاید اگر بعد‌ها افرادی نظیر کواکبی، شیخ محمد عبده و اقبال در این راه قدم نهادند بر اثر تعالیم و آموزه‌های سیدجمال بود.  مقام معظم رهبری در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه جمهوری اسلامی درباره سیدجمال‌الدین اسدآبادی می‌فرمایند: «سیدجمال کسی بود که برای اولین‌بار بازگشت به اسلام را مطرح کرد. کسی بود که مساله حاکمیت را و خیزش و بعثت جدید اسلام را اولین‌بار در فضای عالم به وجود آورد و مطرح‌کننده، به وجودآورنده و آغازگر بازگشت به حاکمیت اسلام و نظام اسلام است. این را نمی‌شود دست‌کم گرفت و سیدجمال را نمی‌شود با کس دیگری مقایسه کرد».
خود او در عروه‌الوثقی می‌نویسد: این مجله با ارائه راه‌های صحیح نشان می‌دهد که برای به دست آوردن قدرت جهت دفع بدبختی‌ها و مصائب موجود، لازم است ملل شرق بخصوص مسلمانان متوسل به اصولی شوند که پدران آنان و اسلاف‌شان معتقد بودند. او از نخستین کسانی بود که نسبت به تئوری جدایی دین از سیاست هشدار داد و باور داشت جدا کردن مادیت از معنویت و اقتصاد از دین و مذهب همان سوءبرداشتی است که مسلمانان را تهدید می‌کند.
 وحدت اسلامی
اتحاد فیمابین ملل و مذاهب اسلامی یکی دیگر از مقاصد و اهدافی بود که سیدجمال به آن اهمیت ویژه‌ای می‌داد. او بدرستی تشخیص داده بود از عوامل انحطاط جوامع اسلامی وجود دشمنی خارجی به نام استعمار و یگانه پادزهر این زهر خطرناک همان اصل وحدت و یکپارچگی میان مسلمین است. سید تا آنجا پیگیر مساله وحدت بود که در برخی موارد ملیت و مذهب خود را مخفی می‌کرد که مبادا این خود حجابی شود در جهت ترویج اتحاد اسلامی. سیدجمال در نامه‌اش به امین‌الضرب در این رابطه می‌نویسد: «مرا در این جهان چه در غرب باشم و چه در شرق، مقصدی نیست جز آنکه در اصلاح دنیا و آخرت مسلمانان بکوشم». تاثیر کوشش‌های سیدجمال جهت ترویج وحدت اسلامی بخوبی در شخصیت‌های پس از او مشاهده می‌شود و افرادی نظیر عبدالقادر مغربی و رشید رضا از ادامه‌دهنگان راه او شمرده می‌شوند.  شهید مرتضی مطهری درباره رویکرد وحدت‌محور سیدجمال می‌نویسد: می‌توان گفت آرمان اصلاحى سید و جامعه ایده‏‌آلش در جامعه‏‌اى اسلامى خلاصه می‌شود که وحدت بر سراسر آن حاکم باشد؛ اختلافات نژادى، زبانى، منطقه‏‌اى و فرقه‏‌اى، بر اخوت اسلامى آنها فائق نگردد و وحدت معنوى و فرهنگى و ایدئولوژیک آنها را آسیب نرساند.
 مبارزه با استعمار خارجی و استبداد داخلی
 آنچنان که از آثار به جا مانده از سیدجمال‌الدین اسدآبادی دانسته می‌شود، او ریشه بسیاری از مشکلات را 2 درد مزمن جامعه آن روز مسلمانان می‌داند:
 اول- استعمار خارجی، دوم- استبداد داخلی.
شهید مطهری درباره تقابل سیدجمال با استعمار خارجی و استبداد می‌نویسد: «سیدجمال مهم‌ترین و مزمن‏‌ترین درد جامعه اسلامى را استبداد داخلى و استعمار خارجى تشخیص داد و با این دو بشدت مبارزه کرد. آخر کار هم جان خود را در همین راه از دست داد. او براى مبارزه با این دو عامل فلج‌‏کننده، آگاهى سیاسى و شرکت فعالانه مسلمانان را در سیاست واجب و لازم شمرد و براى تحصیل مجد و عظمت از دست رفته مسلمانان و به دست آوردن مقامى در جهان که شایسته آن هستند، بازگشت به اسلام نخستین و در حقیقت حلول مجدد روح اسلام واقعى را در کالبد نیمه مرده مسلمانان، فورى و حیاتى می‌دانست. دست‌هاى مرئى و نامرئى استعمارگران را در نفاق‌‏افکنی‌هاى مذهبى و غیرمذهبى می‌دید و رو می‌کرد».  سیدجمال به همان میزان که با استعمار خارجی به مخالفت برخاست به همان میزان با استبداد داخلی مخالف بود.  مکاتبات سیدجمال با علمای شیعه و نامه معروف به میرزای‌شیرازی بزرگ موکد این مساله است تا جایی که بسیاری از صاحبنظران بر این عقیده‌اند سیدجمال در ماجرای تحریم تنباکو نیز نقش داشته است.
ایجاد تشکیلات اسلامی و مبارز
اهتمام و دغدغه سیدجمال نسبت به مصائب آن دوران مسلمانان تا حدی بود که او به فعالیت‌های روشنگرانه و آگاه‌سازانه اکتفا نکرد.  روحیه پرشور و خستگی‌ناپذیر او ایجاب می‌کرد هر کجا زمینه و فرصت فعالیت باشد او نیز آنجا حاضر باشد. اینگونه است که درباره او گفته‌اند: «صبحی در عثمانی ظاهر می‌شود و شبی در افغان. غروبی در مصر سر فرو می‌برد و بامدادی از مسکو سر بر می‌آورد». سیدجمال خود می‌گوید: «من در هر کجای دنیا رفتم، آوازی در آنجا افکندم و جنبشی به اهل آنجا دادم». با نگاهی به تاریخ نهضت‌های 100 سال گذشته در سرزمین‌های اسلامی درمی‌یابیم، نقطه آغاز این جنبش‌ها در رابطه مستقیم با فعالیت‌های سیدجمال‌الدین اسدآبادی بوده است.  اقبال لاهوری که خود یکی از تاثیرپذیرفتگان سیدجمال است، عقیده دارد او از نخستین شخصیت‌هایی بود که فرهنگ و ایدئولوژی اسلامی را «تجدید بنا» کرد.  استاد شهید مرتضی مطهری نیز او را سلسله‌جنبان نهضت‌های اسلامی می‌دانست. یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های سیدجمال ایجاد تشکل‌ها و سازماندهی نخبگان مذهبی بود که برای نمونه می‌توان از جمعیت سری «عروه» نام برد که ابتدا در حیدرآباد هند ایجاد شد و سپس در مصر، تونس و شاید در فرانسه به وجود آمد. روزنامه مشهور و موثر عروه‌الوثقی ارگان همین تشکیلات بود. شیخ محمد عبده از شاگردان سرشناس سید در این باره می‌نویسد: «عروه نام جمعیتی است که سید در حیدرآباد تاسیس کرد و شعبی در دیگر ممالک دارد اما هیچ شعبه، شعبه دیگر را نمی‌شناسد و فقط رئیس از آنها آگاه است». فعالیت‌های تشکیلاتی سیدجمال محدود به عروه نشد و حتی می‌توان گفت بسیاری از نهضت‌های اسلامی در دل همین مجموعه‌ها رشد کرد که تفصیل آن در این مقال نمی‌گنجد.

   


نظرات()  
23 اسفند 95  ساعت 19 و 20 دقیقه و 46 ثانیه    ویرایش: 23 اسفند 95 ساعت 19 و 54 دقیقه و 57 ثانیه

......به کانال تلگرام ما بپیوندید......

شما میتوانید در کانال تلگرام از اخبار بروجرد مطلع شوید.کانال تلگرام هر ساعت بروز می شود.

https://telegram.me/oscar81_mihanblog_com


   


نظرات()  
23 اسفند 95  ساعت 19 و 17 دقیقه و 30 ثانیه    ویرایش: 23 اسفند 95 ساعت 19 و 20 دقیقه و 19 ثانیه

   


نظرات()  
22 اسفند 95  ساعت 23 و 02 دقیقه و 04 ثانیه    ویرایش: 22 اسفند 95 ساعت 23 و 11 دقیقه و 47 ثانیه
رئیس محیط زیست بروجرد:

رئیس محیط زیست بروجرد گفت: میزان آلودگی هوای بروجرد به سه برابر حد مجاز رسید که این پدیده کاهش دید افقی را به همراه دارد.


"مصطفی مصطفی وند" رئیس محیط زیست بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: گرد و غبار از روز گذشته وارد منطقه شده که 9 هم اکنون میزان آلودگی هوا به سه برابر حد مجاز رسیده است.

 

وی اضافه کرد: با توجه به پدیده ریزگردها، گروه های حساس مانند کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و تنفسی در معرض هوای آلوده قرار نگیرند.

 


همچنین "بهروز یاراحمدی" رئیس اداره هواشناسی بروجرد گفت: گرد و غبار از روز گذشته در بروجرد حاکم شده و بر غلظت آن طی ساعت های آینده افزوده می شود.

 

وی اضافه کرد: گرد و غبار دید افقی را در بروجرد 6 کیلومتر کاهش داده و هم اکنون دید افقی به چهار کیلومتر رسیده است.

 

به گفته وی سامانه بارشی از فردا دوشنبه وارد منطقه می شود که بارش هایی را به دنبال دارد که سبب می شود از غلظت آلودگی هوا کاسته شود.

 

به گفته وی میزان بارندگیها طی 24 گذشته در بروجرد پنج میلیمتر بوده است.

 

یاراحمدی اظهار داشت: هم اکنون دمای هوا 9 درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته یک درجه کاهش یافته و آسمانی نیمه ابری همراه با پدیده گرد و غبار و از فردا با بارش باران برای 24 ساعت آینده در بروجرد پیش بینی می شود.


   


نظرات()  
22 اسفند 95  ساعت 09 و 10 دقیقه و 11 ثانیه    ویرایش: 22 اسفند 95 ساعت 09 و 11 دقیقه و 27 ثانیهمعاون فرماندار بروجرد:


معاون فرماندار بروجرد گفت: جمع آوری متکدیان در آستانه نوروز

در بروجرد آغاز شد و این طرح تا پایان تعطیلات ادامه دارد.


"احمد گودرزیان" معاون فرماندار بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و آماده کردن شهر برای پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی، طرح جمع آوری متکدیان در بروجرد آغاز شد.

 

وی اضافه کرد: بیش از 50 متکدی در بروجرد وجود دارد که بیشتر متکدیان غیر بومی هستند و در این طرح که بر عهده شهرداری است، متکدیان جمع آوری و در مرکز مورد نظر نگه داری می شوند.

 

به گفته وی متکدیان سعی می کنند تا از احساسات مردم سواستفاده و مبلغی را دریافت کنند که معمولا در نقاط پرتردد مستقر می شوند و در اجرای این طرح علاوه بر جمع آوری، غربالگری نیز صورت می گیرد.

 

گودرزیان تصریح کرد: بعد از غربالگری متکدیان معتاد جدا شده و به کمپ ها منتقل می شوند.

 

معاون فرماندار بروجرد گفت: متاسفانه آمار متکدیان خانم در بروجرد افزایش یافته که با توجه به رسیدن نوروز جمع آوری آنها ضروری است.

   


نظرات()  
20 اسفند 95  ساعت 08 و 01 دقیقه و 28 ثانیه    ویرایش: 20 اسفند 95 ساعت 08 و 12 دقیقه و 16 ثانیه

یادواره ابروی محله شهید علی مراد شعبان
به قلم دوربین


   


نظرات()  
20 اسفند 95  ساعت 07 و 30 دقیقه و 52 ثانیه    ویرایش: 20 اسفند 95 ساعت 07 و 42 دقیقه و 20 ثانیه

مراسم یادواره شهدای حوزه یاسر

به قلم دوربین   


نظرات()  
17 اسفند 95  ساعت 13 و 09 دقیقه و 13 ثانیه    ویرایش: 17 اسفند 95 ساعت 13 و 10 دقیقه و 28 ثانیه


برای کمک به دانش آموزان نیازمند

 از بازارچه خیریه عماد دیدن کنیم   


نظرات()  
16 اسفند 95  ساعت 21 و 03 دقیقه و 52 ثانیه    ویرایش: 16 اسفند 95 ساعت 21 و 31 دقیقه و 59 ثانیه   


نظرات()  
16 اسفند 95  ساعت 14 و 10 دقیقه و 06 ثانیه    ویرایش: 16 اسفند 95 ساعت 14 و 17 دقیقه و 53 ثانیه

بخش دیگری به این وبلاگ اضافه شد (بروجرد و بروجردی ها مقابله دوربین امیرمهدی غلامی) شما میتوانید عکس های خودرا به شماره زیر ارسال یا پنجشنبه ها به شماره زیر زنگ زده و هرکجا که باشید امیرمهدی غلامی از شما عکس خواهد گرفت.

09905866774   


نظرات()  
15 اسفند 95  ساعت 22 و 26 دقیقه و 50 ثانیه    ویرایش: 15 اسفند 95 ساعت 22 و 28 دقیقه و 09 ثانیه


راننده یک تاکسی در شیراز علاوه بر جابجایی مسافران، خدمات متنوعی را نیز به شهروندان ارائه می‌دهد.


00:28
00:00 00:29
لینک دانلود

   


نظرات()  
15 اسفند 95  ساعت 21 و 54 دقیقه و 13 ثانیه    ویرایش: 15 اسفند 95 ساعت 21 و 56 دقیقه و 17 ثانیه

هتل مقدم بروجرد با خاک یکسان شد

 

 

 

********** تخریب هتل مقدم عمدی و غیرقانونی است

حجت اله یارمحمدی در گفتگوی اختصاصی با شهرِایما گفت: چهارشنبه گذشته خبری مبنی بر قصد تخریب هتل مقدم واصل شد و ما بلافاصله مراقبین آثار را برای بررسی موضوع به محل اعزام کردیم اما در آن روز شواهدی برای این اقدام مشاهده نشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری بروجرد با اشاره به اینکه روز گذشته هم بازدید از این مکان در دستور کار قرار داشت افزود: این بنای تاریخی با حدود ۸۰ سال قدمت در ردیف بناهای شناخته شده قرار دارد و فقط بخشی از فضای داخلی آن در زمان زلزله سال ۸۵ آسیب دیده بود.

یارمحمدی تصریح کرد: متاسفانه شب گذشته به سرعت بخش های عمده ای از بنای هتل مقدم تخریب شده است بنایی که بدون تردید مالک و اطرافیان ایشان با آگاهی از ارزش بنا و مخالفت اداره میراث فرهنگی مبادرت به تخریب غیرقانونی کرده اند.

حجت اله یارمحمدی تاکید کرد: شهرداری و میراث فرهنگی مکلف به جلوگیری از این اقدامات خودسرانه هستند و ما هم مکاتبات لازم را با شهرداری جهت ممانعت با صدور پروانه ساخت انجام داده ایم.

   


نظرات()  
15 اسفند 95  ساعت 21 و 37 دقیقه و 56 ثانیه    ویرایش: 15 اسفند 95 ساعت 21 و 54 دقیقه و 09 ثانیه

 

مراسم اهدای جوایز مسابقات تنیس

نوجوانان و نونهالان بروجرد

با حضور مهندس منوچهر درویش‌بیابانی، عضو شورای شهر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   


نظرات()  
15 اسفند 95  ساعت 21 و 36 دقیقه و 09 ثانیه    ویرایش: 15 اسفند 95 ساعت 21 و 37 دقیقه و 53 ثانیه15 اسفند تا 15 فروردین

بروجرد شهر بدون گدا


طی گفتگویی که با حاج احمد گودرزیان معاون محترم فرمانداری ویژه بروجرد داشتم، صحبت از این شد که قرار است از 15 اسفند 1395 تا 15 فروردین 1396 تمامی گدایان بروجرد جمع آوری شوند.

حاج احمد گودرزیان در ادامه افزود: با تصویب این طرح، با همکاری ادارات مربوطه تمامی متکدیان بروجرد در یک طرح ضربتی جمع آوری شده و در مکانی که از قبل آماده شده است اسکان داده خواهند شد.

معاون فرماندار در خاتمه نیز تاکید نمود شهروندان بروجردی مطمئن باشند که در ایام نوروز امسال هیچ گدایی در سطح شهر دیده نخواهد شد.


   


نظرات()  
15 اسفند 95  ساعت 21 و 32 دقیقه و 00 ثانیه    ویرایش: 15 اسفند 95 ساعت 21 و 35 دقیقه و 09 ثانیه


فرمانده انتظامی بروجرد:

 فرمانده انتظامی بروجرد گفت:  شهروندان در آستانه نوروز و خانه تکانی مراقب شرکت های نظافتی غیر مجاز باشند چرا که در این ایام برخی از موسسات غیر قانونی افرادی را به منازل اعزام می کنند که ممکن است سرقت هایی رخ دهد.


سرهنگ "علیرضا دلیری" فرمانده انتظامی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز، استفاده از کارگران شرکت های خدماتی برای نظافت منزل بیشتر می شود که گاهی ممکن است برخی از این شرکت ها غیر قانونی باشند و مشکلاتی از جمله سرقت رخ دهد.

 

وی اضافه کرد: البته تعدادی شرکت خدماتی در بروجرد فعالیت دارند که این شرکت ها شناخته شده هستند اما در برخی از موارد ممکن است شهروندان کارگرانی را از موسسات غیر مجاز برای نظافت منزل بیاورند و مشکلاتی از جمله سرقت رخ دهد که شهروندان باید در این موارد مراقب شرکت های غیر قانونی باشند.

 

دلیری اظهار داشت: در برخی از موارد کارگران از شرکت های غیر مجاز ممکن است اشیای قیمتی و یا طلا را در منزل شناسایی کرده و سپس سرقت کنند.

 

وی از جمع آوری بیش از 900 هزار عدد مواد محترقه در بروجرد خبر داد و افزود: طی چند ماه پیش این مقدار مواد محترقه در بروجرد کشف و ضبط شده و با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال، با فروشندگان مواد محترقه به شدت برخورد می شود.

 

به گفته وی افرادی که در ایام روزهای پایانی سال و چهارشنبه سوری برای شهروندان ایجاد مزاحمت کنند بازداشت می شوند.

   


نظرات()  
  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

وبلاگ گرافیکی امیر مهدی غلامی