تبلیغات
وبلاگ خبری امیر مهدی غلامی - نیکی هیلی: برجام تفاوتی میان مراکز نظامی و غیرنظامی ایران برای بازرسی آژانس قائل نشده است!
(( تبلیغات ویژه ))

    تبلیغات

    تبلیغات

نویسندگان
امکانات وبلاگ
تبلیغات 15

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

مطالب جدید سایت
آمار و اطلاعات
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

سفیر دائم آمریکا در سازمان ملل متحد از اقدامات آژانس در نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران قدردانی کرد.

به گزارش وبلاگ امیر مهدی غلامی  به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکی هیلی – سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد – در نشست خبری در این سازمان گفت من این هفته، دیداری بسیار سازنده با آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین داشتم. یوکیو آمانو -- مدیر کل آژانس – و کارکنان وی در زمانی که برای ما اختصاص داده بودند بسیار سخاوتمند بودند. وی و تیمش بسیار حرفه‌ای و در زمینه کاری خود متخصص هستند. آنها برنامه راستی آزمایی بسیار قوی درباره ایران دارند. من درباره کارهایی که آنها انجام می‌دهند، بسیار خرسندم. با این وجود و با همه خوبی هایی که آژانس بین المللی انرژی اتمی دارد، آنها فقط تا جایی که می‌توانند بازرسی کنند، خوب عمل می کنند.

وی ادامه داد: ایران اعلام کرده است که اجازه دسترسی به مراکز نظامی را نخواهد داد ولی برجام هیچ تفاوتی میان مراکز نظامی و غیرنظامی نگذاشته است. همچنین برخی مراکز اعلام نشده وجود دارند که هنوز بازرسی نشده‌اند. این یک مشکل است. ما آژانس را تشویق می کنیم تا از همه اختیارات خود و استفاده همه امکانات موجود در برجام استفاده کنند و ما نیز در این فرایند از آژانس حمایت می کنیم.

حزب الله توان تسلیحاتی خود را ارتقا داده است

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد نیروهای یونیفل اقدام فعالانه‌ای علیه گروه‌های شبه نظامی لبنان مانند حزب الله انجام نمی‌دهند. وی افزود: حزب الله توان تسلیحاتی خود را ارتقاء می دهد. ایران ده سال است که در حال ارسال سلاح به گروه حزب‌الله لبنان است. حزب‌الله، نماینده ایران در بی‌ثبات‌سازی منطقه است.

وی افزود مشکل دیگری که ما در اینجا در نیویورک داریم، موضوع یونیفل در جنوب لبنان است که ماموریت آن تا پایان همین ماه خاتمه می یابد.

تحریم‌های آمریکا ضد ونزوئلا حاوی پیامی به مادورو است

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحدگفت تحریم‌های کشورش ضد ونزوئلا پیامی جدی به نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور است.

وی افزود برای ملاقات با وزیر خارجه ونزوئلا که در سازمان ملل متحد به سر می‌برد، از او درخواستی نشده است. هیلی گفت آمریکا هرگز در برابر دیکتاتوری‌ای که مادور قصد دارد آن را به مردم ونزوئلا تحمیل کند تسامح به خرج نخواهد داد.

اوضاع یمن به شدت نگران کننده است

نیکی هیلی مدعی شد ما در قبال آنچه در یمن می گذرد به شدت نگرانیم و در این باره با مسئولان عربستانی تماس‌هایی برقرار کرده‌ایم.


فضای مجازی ما :

تبلیغات

کانال تلگرام (وبلاگ امیرمهدی غلامی)
پیوندهای روزانه
نظر سنجی
ابر برچسب ها
تبلیغات